tanie przedłużanie domen
LOKALIZACJA: Firefox » W bazie znajduje się: 0 sterowników 0 programów
Firefox

Firefox – przeglądarka internetowa, oparta na silniku Gecko, tworzona przez Fundację Mozilla oraz wolontariuszy. Początkowo nazywała się Phoenix, potem Mozilla Firebird i Firebird; obecną nazwę nosi od 9 lutego 2004. Firefox jest jedną z najczęściej używanych aplikacji na licencji Open Source, a o jego popularności świadczy 100 milionów pobrań w ciągu niecałego roku od daty premiery wersji 1.0.

Kompatybilność z przegladarką Firefox nie jest mocną stroną wielu serwisów. A ponieważ udział produktu Mozilla rośnie, więc z letargu budzą się wydawcy.
Firefox wygrywa z Internet Explorerem pojedynek na blokady pop-upów i podatność na wirusy. Stąd jego rosnąca popularność. Według danych Gemius udział tej przeglądarki na polskim rynku sięga już około 12%. Na świecie jej udział jest mniejszy - według ostatnich danych WebSideStory korzysta z niej prawie 5% internautów, podczas gdy z Internet Explorera prawie 93%.
Twórcy stron zaczynają brać ten fakt pod uwagę. Dotąd przyzwyczajeni do ActiveX, stworzonego pod IE zaczynają zarzucać tę technologie, próbując sprostać stanardom wyznaczanym przez World Wide Web Consortium (W3C).


  Licencja
  Historia
  Bezpieczeństwo
  Dodatki
  Download (najnowsze wersje)
  Funkcjonalność
  Obsługiwane platformy
  Opinie
  Tapety

Powrót   
» Zobacz archiwum «